EPS120050-P6P
CUI Inc.
Prodotto No:
EPS120050-P6P
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.45" L x 1.06" W x 1.65" H (62.3mm x 26.8mm x 42.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 500mA
Series EPS (6W)
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 132 VAC