ERA-2AKD42R2X
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERA-2AKD42R2X
Descrizione:
RES 42.2 OHM 0.50% 100PPM 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 42.2 Ohms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W