ERA-6YEB333V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERA-6YEB333V
Descrizione:
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Resistance 33 kOhms
Series ERA-6Y
Power (Watts) 0.125W, 1/8W