ERA-8ARW4872V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERA-8ARW4872V
Descrizione:
RES SMD 48.7KOHM 0.05% 1/4W 1206
In magazzino : 667
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 48.7 kOhms
Series ERA-8A
Power (Watts) 0.25W, 1/4W