ERA-S15J101V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERA-S15J101V
Descrizione:
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/10W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 1500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Series ERAS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W