ERA-S33J680V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERA-S33J680V
Descrizione:
RES TEMP SENS 68 OHM 5% 1/10W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 3300ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 68 Ohms
Series ERAS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W