ERA-V15J152V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERA-V15J152V
Descrizione:
RES TEMP SENS 1.5K OHM 5% 1/16W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Applications Temperature Correction Circuits
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient 1500ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 1.5 kOhms
Series ERAV
Power (Watts) 0.063W, 1/16W