Casa / Fuses / ERB-FE1R50U
minImg
ERB-FE1R50U
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERB-FE1R50U
Descrizione:
FUSE 1.5A 32V FAST SMD 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.07 Ohms
Color -
Approval Agency cUL, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W x 0.028" H (1.60mm x 0.80mm x 0.70mm)
Product Status Obsolete
Series ERBFE
Voltage Rating - DC 32 V