ERD-S1TJ563V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERD-S1TJ563V
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 56K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient -150/ -500ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 kOhms
Series ERDS1
Power (Watts) 0.5W, 1/2W