ERJ-1GEJ220C
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-1GEJ220C
Descrizione:
RES SMD 22 OHM 5% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Resistance 22 Ohms
Series ERJ-1GE
Power (Watts) 0.05W, 1/20W