ERJ-1GNF2742C
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-1GNF2742C
Descrizione:
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/20W 0201
In magazzino : 229804
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 27.4 kOhms
Series ERJ-1GN
Power (Watts) 0.05W, 1/20W