ERJ-3EKF2101V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-3EKF2101V
Descrizione:
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/10W 0603
In magazzino : 149575
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.1 kOhms
Series ERJ-3EK
Power (Watts) 0.1W, 1/10W