ERJ-8BWJR033V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-8BWJR033V
Descrizione:
RES 0.033 OHM 5% 1W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 mOhms
Series ERJ-8BW
Power (Watts) 1W