ERJ-B1BF5R1U
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-B1BF5R1U
Pacchetto:
1020
Descrizione:
RES 5.1 OHM 1% 2W 1020
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings -
Resistance 5.1 Ohms
Series ERJ-B1
Power (Watts) 2W