ERJ-B3CFR056V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-B3CFR056V
Pacchetto:
0508
Descrizione:
RES 0.056 OHM 1% 1W 0508
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings -
Resistance 56 mOhms
Series ERJ-B3
Power (Watts) 1W