ERJ-D1CFR027U
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-D1CFR027U
Pacchetto:
1020
Descrizione:
RES 0.027 OHM 2W 2010 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings AEC-Q200
Resistance 27 mOhms
Series ERJ-D1
Power (Watts) 2W