ERJ-D2CFR091V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-D2CFR091V
Pacchetto:
0612
Descrizione:
RES 0.091 OHM 1W 1206 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 91 mOhms
Series ERJ-D2
Power (Watts) 1W