ERJ-P03D3241V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-P03D3241V
Descrizione:
RES SMD 3.24 KOHM 0.5% 1/5W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.24 kOhms
Series ERJ-P03
Power (Watts) 0.2W, 1/5W