ERJ-P03F6202V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-P03F6202V
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES SMD 62 KOHM 1% 1/5W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 kOhms
Series ERJ-P03
Power (Watts) 0.2W, 1/5W