ERJ-PB3D2052V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-PB3D2052V
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/5W 0603
In magazzino : 2914
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 20.5 kOhms
Series ERJ-PB3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W