ERJ-PB6D3011V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-PB6D3011V
Descrizione:
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/4W 0805
In magazzino : 2663
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.01 kOhms
Series ERJ-PB6
Power (Watts) 0.25W, 1/4W