ERJ-U08F12R7V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-U08F12R7V
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 12.7 OHM 1% 1/8W 1206 SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 12.7 Ohms
Series ERJ-U08
Power (Watts) 0.25W, 1/4W