ERJ-U08J1R8V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ERJ-U08J1R8V
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 1.8 OHM 5% 1/8W 1206 SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 Ohms
Series ERJ-U08
Power (Watts) 0.25W, 1/4W