ERLA221LIN102KR45M
Chemi-Con
Prodotto No:
ERLA221LIN102KR45M
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 10% 220V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.870" (47.50mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.559" (14.20mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.19 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series RLA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 7.785 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF