ERLA251LIN901KA35M
Chemi-Con
Prodotto No:
ERLA251LIN901KA35M
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 900UF 10% 250V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.559" (14.20mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.73 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series RLA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 7.095 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 900 µF