ERPF-400-48
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
ERPF-400-48
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 398W
In magazzino : 477
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CCC, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.68" L x 5.12" W x 1.89" H (220.4mm x 130.0mm x 48.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.3 A
Series ERPF-400 (400W)
Power (Watts) 398W
Type Enclosed
Efficiency 91%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC