ERWE401LGN332MDB5M
Chemi-Con
Prodotto No:
ERWE401LGN332MDB5M
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.528" (115.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.102" (28.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.5 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series RWE
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 13.3 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF