ESHSR-0010C0-002R7
Maxwell Technologies
Prodotto No:
ESHSR-0010C0-002R7
Descrizione:
CAP 10F -10% +20% 2.7V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance -10%, +20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm
Series ESHSR
Package / Case Radial, Can
Mfr Maxwell Technologies
Capacitance 10 F