ESHSR-2000C0-002R7A5T
Maxwell Technologies
Prodotto No:
ESHSR-2000C0-002R7A5T
Descrizione:
CAP 2000F 0% +20% 2.7V CHAS MT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance 0%, +20%
Lead Spacing -
Termination Screw Terminals
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.370" Dia x 4.055" L (60.20mm x 103.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.33mOhm
Series ESHSR
Package / Case Axial, Can - Screw Terminals
Mfr Maxwell Technologies
Capacitance 2000 F