Casa / LED Drivers / ESP060E-1400-42
minImg
ESP060E-1400-42
ERP Power, LLC
Prodotto No:
ESP060E-1400-42
Produttore:
ERP Power, LLC
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.4A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 240VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.43" L x 2.36" W x 1.07" H (87.0mm x 59.9mm x 27.2mm)
Product Status Not For New Designs
Weight 0.489 lb (222 g)
Current - Output (Max) 1.4A
Ratings IP64, NEMA 410
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 220VAC
Series ESP (60W)
Power (Watts) 59 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 28 ~ 42V