ESRD330M06B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
ESRD330M06B
Descrizione:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 6.3V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Ratings -
Series ESRD
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF