Casa / LED Drivers / ESST040E-0800-42
minImg
ESST040E-0800-42
ERP Power, LLC
Prodotto No:
ESST040E-0800-42
Produttore:
ERP Power, LLC
Descrizione:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 800MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 240VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 800mA
Ratings IP64
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 220VAC
Series ESST (40W)
Power (Watts) 34 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 28 ~ 42V