EV1H220MNN0511
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
EV1H220MNN0511
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 54 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 180 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 980 mOhms