EVP-AAN02Q
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EVP-AAN02Q
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
In magazzino : 36739
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 500gf
Mfr Panasonic Electronic Components
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.02A @ 15VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.15mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 1.70mm
Termination Style J Lead
Actuator Type Rectangular Button
Circuit SPST-NO
Outline 3.50mm x 2.90mm