EWS600P-2
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
EWS600P-2
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 2V 240W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 65°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 2V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 6.69" W x 3.62" H (160.0mm x 170.0mm x 92.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 120 A
Series EWS-P (600W)
Power (Watts) 240W
Type Enclosed
Efficiency -
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC