EZ240D18-B
Sensata-Crydom
Prodotto No:
EZ240D18-B
Produttore:
Sensata-Crydom
Descrizione:
SSR RELAY SPST-NC 18A 24-280V
Guida per l'utente
Load Current 18 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NC (1 Form B)
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series EZ
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 3 ~ 15VDC