F01P015S05L
Tamura
Prodotto No:
F01P015S05L
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR
In magazzino : 371
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Response Time 0.3µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 15A
Series F01P
Accuracy ±1.9%
Sensitivity 41.67mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Flux Gate, Closed Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency 300kHz