F17733332900
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
F17733332900
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC AXL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.748" L (6.00mm x 19.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series F1773
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 253V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF