F251R-12MB
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
F251R-12MB
Descrizione:
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 2.1 CFM (0.059m³/min)
Noise 20.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.050A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 10.2 ~ 13.8VDC
RPM 10000 RPM
Mfr Nidec Components Corporation
Material - Frame Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.188 in H2O (46.8 Pa)
Bearing Type 1 Ball/1 Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 25mm L x 25mm H
Weight 0.015 lb (6.8 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series F251R
Power (Watts) 600 mW