F320J157MCC
Nichicon
Prodotto No:
F320J157MCC
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2312
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series F32
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF