Casa / Film Capacitors / F339MX234731MC02G0
minImg
F339MX234731MC02G0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
F339MX234731MC02G0
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Series F339M
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF