Casa / Film Capacitors / F339X142248KIM2T0
minImg
F339X142248KIM2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
F339X142248KIM2T0
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Series F339X1
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 480V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF