Casa / Film Capacitors / F340Y234730MFI2B0
minImg
F340Y234730MFI2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
F340Y234730MFI2B0
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 20% 1KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.594" (15.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series F340Y2
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF
Features 85C/85% Humidity