Casa / Film Capacitors / F340Y245630KPP2T0
minImg
F340Y245630KPP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
F340Y245630KPP2T0
Descrizione:
CAP FILM 0.56UF 10% 1KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series F340Y2
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.56 µF
Features 85C/85% Humidity