F380J475MUA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F380J475MUA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0402
In magazzino : 235121
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series F38
Type Molded
Package / Case 0402 (1106 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF