F381A475MSA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F381A475MSA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT POLY 4.7UF 10V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series F38
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF