F60C500V2AS
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
F60C500V2AS
Descrizione:
MILITARY MIL-F-15160/60
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 2A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 5AG, 10mm x 38.1mm
Voltage Rating - AC 500 VAC