F6N0.75PG25
Techflex
Prodotto No:
F6N0.75PG25
Produttore:
Techflex
Descrizione:
SELF WRAP 3/4" X 25' GRAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Gray
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6®
Type Self Wrap
Length 25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)