F721A108MMCAQ2
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F721A108MMCAQ2
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 1000UF 20% 10V 2824
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series F72, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 µF