F950G227MAAAM1Q
KYOCERA AVX
Prodotto No:
F950G227MAAAM1Q
Descrizione:
CAP TANT 220UF 20% 4V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF